Ai Ogura prvič zmagal, grd padec Marca Bezzechija

Ai Ogura prvič zmagal, grd padec Marca Bezzechija Veliko nagrado Nizozemske na legendarni stezi v Assnu je dobil japonski motociklist Ai Ogura (Trackhouse Aprilia), kar je 25-letnikova sploh prva zmaga v najmočnejšem razredu. To je njegova druga sezona v motoGP. Drugi je bil njegov ekipni kolega na poltovarniški Aprilii Raul Fernandez. Prvi in drugi sta bila že na sobotnem šprintu, a v obratnem vrstem redu. Na zmagovalni oder se je pripeljal še Jorge Martin (Aprilia). Vodilni v prvenstvu Marco Bezzechi (Aprilia) je grdo padel. Marc Marquez (Ducati) je bil šesti.

Več na: http://siol.net/sportal/avtomotosport/motogp-assen-ai-ogura-prvic-zmagal-grd-padec-marca-bezzechija-695190

nazaj