Novice (slovenščina)

Do zob oborožene specialne enote in strogi varnostni ukrepi: Slovenija predala storilca
pred 9 minutami
40-letnika, osumljenega poskusa umora partnerice in umora njene noseče sestre, ki je bil aretiran v Sloveniji, so izročili Hrvaški. Premeščen je v zapor v Varaždinu. (24ur.com)
Poziv proti javnemu naročilu za UI: spodkopavanje digitalne suverenosti
pred 33 minutami
Nekaj več kot 70 strokovnjakov in nevladnih organizacij je predsednika vlade Roberta Goloba v odprtem pismu pozvalo, naj prekliče javno naročilo za nacionalno platformo za generativno umetno inteligenco. Nevladniki med drugim opozarjajo, da nakup licenc tujih korporacij spodkopava digitalno suverenost Slovenije in ogroža varnost. (24ur.com)
Ko varnost postane tveganje: 120.000 vdorov v kamere in lekcija, zakaj pri varnosti ni kompromisov Ko varnost postane tveganje: 120.000 vdorov v kamere in lekcija, zakaj pri varnosti ni kompromisov
pred 1 uro in 4 minutami
Nedavni škandal v Južni Koreji je brutalno opozorilo, kaj se zgodi, ko pri varnostnih sistemih prevladajo nizka cena in pomanjkljivi varnostni standardi. Medtem ko so poceni IP kamere postale orodje za izsiljevanje, Mobotix in i-Pro dokazujeta, da je prava varnost vgrajena v DNK sistema. Pred kratkim ... Več Ko varnost postane tveganje: 120.000 vdorov v kamere in lekcija, zakaj pri varnosti ni kompromisov objavljeno na Računalniške novice.  (Računalniške novice)
Dick Van Dyke tik pred 100. rojstnim dnem: Vse zanima moja skrivnost
pred 1 uro in 9 minutami
Dick Van Dyke, ikona filmskega platna, bo kmalu dopolnil častitljivih 100 let. Ob tem poudarja, da je njegov recept za dolgo življenje preprost: izogibanje negativnim čustvom, ki človeka razjedajo od znotraj, ter opustitev kajenja in alkohola. Po drugi strani pa: ljubezen in prijateljstvo sta ga gnala naprej. (24ur.com)
Zapora pri Blejskem jezeru: sprehajalci na gradbišču, prometni znaki v vodi
pred 1 uro in 10 minutami
Gradnja komunalne infrastrukture na glavni cesti mimo Blejskega jezera teče po terminskem planu, težave pa povzročajo ljudje, ki ne upoštevajo prometne signalizacije. Po besedah župana vozniki vozijo skozi rdečo luč, pešci preskakujejo in trgajo ograje, hodijo po gradbišču ter prometne znake o prepovedi prehoda mečejo kar v jezero. Pred prihajajočimi prazniki bodo dela sicer začasno prekinili in šestkilometrska sprehajalna pot okoli jezera bo za nekaj časa ponovno sklenjena. (24ur.com)
Konec nenehnega polnjenja telefona: HONOR napovedal 7,500 mAh baterijo Konec nenehnega polnjenja telefona: HONOR napovedal 7,500 mAh baterijo
pred 1 uro in 22 minutami
V zadnjem desetletju se je vzdržljivost baterije v pametnih telefonih skoraj podvojila – z okoli 3.000 mAh leta 2015 na današnjih 6.000 mAh in več. Več Konec nenehnega polnjenja telefona: HONOR napovedal 7,500 mAh baterijo objavljeno na Računalniške novice.  (Računalniške novice)
Kako bo Slovenija preživela energetski prehod?
pred 1 uro in 26 minutami
Energetski prehod prinaša številne praktične izzive: od elektrifikacije prometa do prilagajanja omrežijin potreb po novih znanjih. Kako se z njimi spopada Slovenija, bodo na konferenci o energetski prihodnosti Slovenije v okviru projekta Platforma predstavili strokovnjaki iz energetike, gospodarstva, akademskega prostora in lokalnih skupnosti. Razprave bodo ponudile vpogled v rešitve, ki nastajajo na različnih področjih, ter osvetlile vlogo industrije in mest pri oblikovanju sodobnega energetskega sistema. (24ur.com)
Napreden AI robot za nadzor prometa Napreden AI robot za nadzor prometa
pred 2 urama in 44 minutami
V okrožju Binjiang v mestu Hangzhou je prometna policija predstavila robota Hangxing No. 1, ki s pomočjo umetne inteligence usmerja promet in zaznava kršitve. Robot se uči iz dejanskih križišč, prihodnje nadgradnje pa bodo vključevale napredne glasovne funkcije. Več Napreden AI robot za nadzor prometa objavljeno na Računalniške novice.  (Računalniške novice)
EU dosegla kompromisni dogovor o poenostavitvah za trajnostno poročanje EU dosegla kompromisni dogovor o poenostavitvah za trajnostno poročanje
pred 2 urama in 54 minutami
Evropski poslanci bodo o predlogu glasovali prihodnji teden. (Finance)
Urška Centa: Dolga leta sem padala v praznino Urška Centa: Dolga leta sem padala v praznino
pred 2 urama in 59 minutami
"Začutila sem, da je čas, da opravim s preteklostjo in velikimi ljubeznimi," v pogovoru pove plesalka in koreografinja. (Delo)