Председник Србије Александар Вучић обишао је новоизграђени Јединствени диспечерски центар управљања саобраћајем возова у Београду. Изјавио је да ће се у њему користити вештачка интелигенција, а да ће све то са аутоматизацијом до смањити до минимума могућност људске грешке.