Ширење свести о значају инклузије, међусобно разумевање и унапређење комуникације са глувим и наглувим особама, циљеви су пројекта "Глас тишине" који се реализује у Библиотеци шабачкој. Школу знаковног језика у тој установи, за непуних годину дана, завршило је 30 полазника.