Мало је места ван граница Србије која чувају тако дубоку рану и сведочанство о масовној погибији наших војника као што је то Добруџа у Румунији, речено је синоћ на трибини која је поводом обележавања годишњице одржана у Новом Саду. Оваква жртва, процењују стручњаци, обавезује на вечно пријатељство два народа – Румуније и Србије, а свечана церемонија биће уприличена у септембру у знак сећања и вечне захвалности борцима Прве српске добровољачке дивизије.