Танкери поново плове кроз Ормуз, нафта појефтињује – смирује ли се енергетска криза

Након вишемесечне кризе која је уздрмала светско тржиште енергије, танкери поново плове кроз Ормуски мореуз. Уредница портала „Енергија Балкана“ Јелица Путниковић изјавила је за РТС да ће на тржишту енергената и даље бити турбуленција, али да се назире стабилизација. Војни аналитичар Владе Радуловић сматра да Меморандум о разумевању између САД и Ирана представља корак напред, али да није довољан за коначан мир на Блиском истоку.

Več na: https://www.rts.rs/vesti/ekonomija/5978898/tankeri-ponovo-plove-kroz-ormuz-nafta-pojeftinjuje--smiruje-li-se-energetska-kriza.html

nazaj