Шта са радиоактивним отпадом ако Србија добије нуклеарну електрану

Укидање мораторијума на изградњу нуклеарних електрана поново је покренуло питање о којем јавност мало зна, а које изазива оправдану забринутост – како ће се законски регулисати складиштење и одлагање радиоактивног отпада и ко је за њега правно одговоран. О нормативном оквиру, казнама и примерима из праксе за емисију "У средишту пажње" Првог програма Радио Београда говорила је Маша Мишковић, доценткиња Правног факултета Универзитета у Београду.

Več na: https://www.rts.rs/vesti/drustvo/5979418/nuklearni-otpad-srbija-zakoni-odlaganje-radio-beograd-srediste-paznje.html

nazaj