Укидање мораторијума на изградњу нуклеарних електрана поново је покренуло питање о којем јавност мало зна, а које изазива оправдану забринутост – како ће се законски регулисати складиштење и одлагање радиоактивног отпада и ко је за њега правно одговоран. О нормативном оквиру, казнама и примерима из праксе за емисију "У средишту пажње" Првог програма Радио Београда говорила је Маша Мишковић, доценткиња Правног факултета Универзитета у Београду.