Novice (slovenščina)

Maribor v Kranju do četrte ligaške zmage v nizu; Olimpija - Bravo 3:0 Maribor v Kranju do četrte ligaške zmage v nizu; Olimpija - Bravo 3:0
pred 22 urami in 5 minutami
Triglav je po izenačenju vsega šest minut deloval, da lahko zagode Mariboru, a nato sta Luka Zahović in Jasmin Mešanović poskrbela za končnih 3:1 in slavje Štajercev ter še poglobila krizo Gorenjcev, ki na dnu Prve lige delajo družbo Rudarju.  (RTV SLO)
Olimpija prek Brava nazaj na vrh; Maribor v Kranju do četrte ligaške zmage v nizu Olimpija prek Brava nazaj na vrh; Maribor v Kranju do četrte ligaške zmage v nizu
Maribor je z uspehom pri Triglavu s četrto zaporedno ligaško zmago po točkah za par ur ujel Olimpijo. A so "zmaji" suvereno dobili ljubljanski obračun z Bravom (3:0) in z istim številom točk izrinili z vrha Prve lige Aluminij.  (RTV SLO)
Olimpija prek Brava nazaj na vrh; Maribor do četrte ligaške zmage v nizu Olimpija prek Brava nazaj na vrh; Maribor do četrte ligaške zmage v nizu
Maribor je z uspehom pri Triglavu s četrto zaporedno ligaško zmago po točkah za nekaj ur ujel Olimpijo. A so "zmaji" suvereno dobili ljubljanski obračun z Bravom (3:0) in z istim številom točk izrinili z vrha Prve lige Aluminij.  (RTV SLO)
Sklepno dejanje: v čigave roke bodo odšle vesne? Sklepno dejanje: v čigave roke bodo odšle vesne?
pred 22 urami in 27 minutami
Podelitev filmskih nagrad vesna bo drevi v Avditoriju Portorožu sklenila 22. Festival slovenskega filma (FSF). Že prej bodo direktorju filma Matiji Kozamerniku – Joju podelili nagrado kosobrin, namenjeno povečanju prepoznavnosti neavtorskih poklicev.  (RTV SLO)
Novozelandsko žuželko poimenovali po hobitu Novozelandsko žuželko poimenovali po hobitu
pred 22 urami in 29 minutami
Novozelandski znanstveniki so žuželko poimenovali po liku J. R. R Tolkiena, hobitu Frodu Bisaginu. Tako kot slavni literarni junak je namreč žuželka manjša od svojih sorodnic, poleg tega živi na otoku, kjer so snemali filme Gospodar prstanov in Hobit.  (RTV SLO)
Znanstveniki so novoklasificirano žuželko poimenovali po liku J. R. R Tolkiena, hobitu Frodu Bisaginu. Tako kot slavni literarni junak je namreč žuželka manjša od svojih sorodnic, poleg tega živi na otoku, kjer so snemali filme Gospodar prstanov in Hobit.  (RTV SLO)
Google trdi, da je dosegel Google trdi, da je dosegel "kvantno premoč"
pred 22 urami in 32 minutami
Zaradi vse večje potrebe po računski moči, kvantni računalniki prihajajo vse bolj v ospredje. Ti namreč namesto bitov uporabljajo kubite, kar znatno poveča hitrost preračunavanja in količino informacij, ki jih lahko računalnik shrani. Kvantni računalniki to izvajajo s pomočjo še enega kvantnega (Računalniške novice)
Ema Klinec se je na skakalnice vrnila v zmagovitem slogu Ema Klinec se je na skakalnice vrnila v zmagovitem slogu
pred 22 urami in 59 minutami
Ema Klinec, ki si je decembra na državnem prvenstvu v Planici poškodovala koleno, je po uspešni rehabilitaciji zmagala na tekmi celinskega pokala v Stamsu.  (RTV SLO)