Novice - Šport (slovenščina) - RTV SLO

Kitajec v osmini finala previsoka ovira za Jorgića Kitajec v osmini finala previsoka ovira za Jorgića
18. April 2024 (11:06)
Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je na turnirju svetovnega pokala v Macau obstal v osmini finala. Tam je 14. igralca s svetovne lestvice ugnal Kitajec Lin Gaojuan, osmi na svetu, s 4:2 (7, 8, 9, -7, -4, 8).  (RTV SLO)
Salzburgu za udeležbo med elito 50 milijonov evrov Salzburgu za udeležbo med elito 50 milijonov evrov
18. April 2024 (10:33)
Po zmagi Bayerna nad Arsenalom v četrtfinalu Lige prvakov je znano tudi, da se je Red Bull Salzburg kot zadnja ekipa iz Evrope prebil na klubsko svetovno prvenstvo, ki bo prihodnje leto med 15. junijem in 13. julijem v ZDA.  (RTV SLO)
Dosmrtna prepoved igranja za košarkarja Toronta Dosmrtna prepoved igranja za košarkarja Toronta
18. April 2024 (10:25)
Vodstvo Lige NBA je dosmrtno suspendiralo igralca ekipe Toronto Raptors Jontaya Porterja. 24-letnik je športnim stavnicam dajal zaupne informacije in tudi stavil na tekme.  (RTV SLO)
Carlo Ancelotti: To je bil edini način, da kljubujemo Cityju Carlo Ancelotti: To je bil edini način, da kljubujemo Cityju
18. April 2024 (09:53)
Trpljenje in preživetje, to sta bili največkrat omenjeni besedi v taboru Real Madrida po uvrstitvi v polfinale Lige prvakov. "Španski avtobus", parkiran v svojem kazenskem prostoru, je kljuboval naletom Manchester Cityja in zdržal.  (RTV SLO)
Celjanke prepričljivo začele naskok na 20. zvezdico Celjanke prepričljivo začele naskok na 20. zvezdico
18. April 2024 (07:58)
Košarkarice Cinkarne Celje so na prvi tekmi finala državnega prvenstva na domačem parketu premagale Triglav z 81:54. Igrajo na tri zmage. Naslednja tekma bo v petek v Kranju.  (RTV SLO)
Philadelphia prek lanskega finalista do obračuna z New Yorkom Philadelphia prek lanskega finalista do obračuna z New Yorkom
18. April 2024 (07:47)
Čeprav so košarkarji Philadelphie v boju za sedmo mesto v končnici Vzhoda Lige NBA proti Miamiju v drugem polčasu zaostajali za 14, so v nadaljevanju uspeli spreobrniti potek tekme. Zmagali so s 105:104 in se bodo v končnici pomerili z New Yorkom.  (RTV SLO)
Iličić: Če lahko v 90. minuti naredim drseči start, je nekaj Iličić: Če lahko v 90. minuti naredim drseči start, je nekaj "narobe"
18. April 2024 (06:28)
Ko pred novinarje stopi Josip Iličić, je jasno, da se je zgodilo nekaj pomembnega. Kot tako lahko označimo prvo zmago Maribora v Stožicah po štirih letih in pol, s katero so vijoličasti ohranili upanje, da bi do konca sezone še prehiteli največje tekmece.  (RTV SLO)
Timi Max Elšnik po porazu z Mariborom Timi Max Elšnik po porazu z Mariborom
17. April 2024 (22:31)
Z njimi imamo še eno tekmo v gosteh in jim bomo poskusili vrniti ter ostati pred njimi na lestvici, čeprav zame tudi drugo mesto ne pomeni nič drugega kot to, da si poraženec. Je pa Maribor zagotovo razred boljši, kot je bil jeseni, dvignil je raven igre.  (RTV SLO)
Kamničanke po petih nizih povedle v finalu DP-ja Kamničanke po petih nizih povedle v finalu DP-ja
17. April 2024 (21:19)
Mariborčanke so dvakrat vodile na prvi tekmi finala državnega prvenstva v odbojki, a na koncu so Kamničanke po gladko dobljenem petem nizu povedle z 1:0 v zmagah. Končni izid 3:2 (-21, 19, -17, 12, 5) razkriva velika nihanja na obeh straneh.  (RTV SLO)
Real Madrid po 11-metrovkah izločil Manchester City, Kimmich popleljal Bayern v polfinale Real Madrid po 11-metrovkah izločil Manchester City, Kimmich popleljal Bayern v polfinale
17. April 2024 (21:00)
Bayern je z golom Joshue Kimmicha na povratni tekmi ugnal Arsenal z 1:0 in se uvrstil v polfinale Lige prvakov. Tam se bo pomeril z Realom iz Madrida, ki je po 11-metrovkah izločil Manchester City s 5:4.  (RTV SLO)